.

 

FDM Manipulacje

O Szkoleniu

  • Przedstawienie wiedzy z zakresu biomechaniki stawów obwodowych i kręgosłupa, a także przynależnych do tych okolic grup mięśniowych
  • Udoskonalenie oraz utrwalenie umiejętności wykorzystywania doskonałego narzędzia jakim są manipulacje stawowe
  • Wykorzystanie testów mięśniowych w celu potwierdzenia skuteczności manipulacji na określonych odcinkach

  Jeśli jesteś zainteresowany wzięciem udziału w szkoleniu wyślij formularz zgłoszeniowy lub skontaktuj się z nami 882 052 313, fizjo@crse.org.pl

  KOSZT UCZESTNICTWA: 2 250 zł brutto/osoba
  UWAGI ORGANIZACYJNE: Na zajęcia należy zabrać ze sobą strój sportowy oraz obuwie zmienne jak i również dobry humor

  • Adam Kuna Adam Kuna - z wykształcenia jest fizjoterapeutą, certyfikowanym przez IFDMO międzynarodowym instruktorem modelu FDM oraz FDM Taping. Jest również terapeutą P-DTR, PNF, Mulligan Concept oraz certyfikowanym terapeutą Funkcjonalnego Treningu Motorycznego. Wiele lat pracy z pacjentem pozwoliło mu uwierzyć, że terapia tkanek miękkich połączona z ruchem jest rozwiązaniem dla zdecydowanej większości zaburzeń układu narządu ruchu. Na co dzień pracuje w prywatnej przychodni rehabilitacyjnej AngitiaMed w Piszu. Oprócz modelu FDM interesuje się również piką nożną.
 • Szkolenie przeznaczone jest dla:

  • fizjoterapeutów, masażystów, osteopatów i lekarzy
 • Planowane efekty i korzyści dla uczestników:

  • Nabycie i rozszerzenie wiedzy z zakresu biomechaniki stawów obwodowych i kręgosłupa, a także przynależnych do tych okolic grup mięśniowych
  • Nabycie umiejętności wykorzystywania doskonałego narzędzia jakim są manipulacje stawowe
  • Poznanie technik potwierdzających skuteczności manipulacji

Program szkolenia

I Dzień
 • Omówienie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy na kursie
 • Test sprawdzający wiedzę i umiejętności uczestnika kursu
 • Pojęcie normotonii, hipertonii i hipotonii i ich reakcje na test zbliżania przyczepów mięśniowych
 • Test siły mięśniowej oraz wpływ manipulacji na stan pobudzenia układu mięśniowego:
  - Staw ramienny
  - Staw łokciowy
  - Staw nadgarstkowy
II Dzień
  Test siły mięśniowej oraz wpływ manipulacji na stan pobudzenia układu mięśniowego:
 • Kręgosłup TH
 • Kręgosłup C
 • Staw biodrowy
 • Staw kolanowy
 • Staw skokowy
III Dzień
 • Test siły mięśniowej oraz wpływ manipulacji na stan pobudzenia układu mięśniowego:
  - Kręgosłup L-S
 • Dyskusja i podsumowanie

Jesteś zainteresowany? Zapisz się na szkolenie! Kontakt

Klienci o Nas

dofinansowanie unijne
Zakład produkcji Wykrojników WERTEKS s.c. - P. Ochab, S. Świerk "CRSE jest godną polecenia instytucją doradczą, jest skuteczna w swoich działaniach, swoje zadania wypełnia rzetelnie i terminowo."
Transsystem - Spółka akcyjna spółka komandytowa "Centrum Rozwoju Społeczno-Ekonomicznego na każdym etapie współpracy wykazywało zaangażowanie, do zadań podchodzi z pełnym profesjonalizmem. Ponadto dysponuje kadrą posiadającą wiedzę oraz doświadczenie w przygotowaniu oraz realizacji projektów współfinansowanych ze środków europejskich."
Stefan Pietrzyk - Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe „KRAUS” "Centrum Rozwoju Społeczno-Ekonomicznego przygotowało dokumentację aplikacyjną, a także w okresie 01.01.2018 - 30.06.2018 nadzorowało realizację projektu polegającego na wdrożeniu do oferty mojej firmy innowacyjnych produktów (…) Polecam Centrum Rozwoju Społeczno-Ekonomicznego jako rzetelną firmę do współpracy."
dofinansowanie unijne
Paweł Majchrzak - Firma Usługowa Komines "Zaangażowanie oraz wiedza jaką dysponuje kadra pozwoliło sprawnie, z sukcesem zrealizować i rozliczyć zawarte w projekcie działania. Polecam Centrum Rozwoju Społeczno-Ekonomicznego jako rzetelną firmę świadczącą usługi doradcze."
KAMIENIARSTWO - Tomasz Mindikowski "Centrum Rozwoju Społeczno-Ekonomicznego jest godną polecenia organizacją świadczącą usługi doradcze. W swojej pracy wykazuje się skutecznością, zadania wypełnia rzetelnie i terminowo."
dofinansowanie unijne
ALTERECO - Lucjan Dziak "Stowarzyszenie opracowało dokumentację niezbędną do pozyskania dofinansowania, a także uczestniczyło w realizacji projektu. Współpraca przebiegała w sposób sprawny, organizacja dbała o terminowość zadań. Kadra wykazała się ogromną wiedzą i doświadczeniem w zakresie inwestycji współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej."
dofinansowanie unijne
Anna Rąkoska - fizjoterapeutka, NZOZ „Justynka” w Kolbuszowej "Jestem bardzo zadowolona ze szkolenia, zarówno pod względem przedstawienia wiedzy jak i ze strony organizacji kursu. Wykładowca w pełni profesjonalnie przedstawił swoją ogromną wiedzę z tego zakresu. Materiały szkoleniowe w sposób jasny pomagają w omawianych zagadnieniach. Zdecydowanie będę polecać innym osobom kursy organizowane przez CRSE."
dofinansowanie unijne
Anna Rojek - fizjoterapeutka, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej MEDEA s.c. w Łańcucie. "Szkolenie oceniam bardzo wysoko, zarówno przygotowanie merytoryczne prowadzącego, sposób przekazywania wiedzy i kontakt z uczestnikami jak i przygotowanie od strony technicznej (miejsce, materiały szkoleniowe). Kurs daje konkretną wiedzę i umiejętności praktyczne, pozwala poszerzyć wiedzę na temat konkretnych jednostek chorobowych."
dofinansowanie unijne
Aleksandra Kiper - fizjoterapeutka, Rehabilitacja Środowiskowa KUBA w Cząstkowicach. "Szkolenie podniosło mój warsztat kliniczny. Poszerzyło umiejętności diagnozowania pacjentów i dokładnie celowanej pracy/terapii. Prowadzący w sposób przejrzysty przekazywał wiedzę. W czasie całego kursu panowała bardzo miła atmosfera, co dodatkowo sprawiło, że łatwiej przyswajaliśmy niekiedy trudny materiał."