Stem cell injection knee 2 ama regenerative medicine

 

Kwas hialuronowy to lek na bazie hialuronianu (soli kwasu hialuronowego). Leki, które zawierają ten składnik mają szersze zastosowanie niż tylko w ortopedii, również w medycynie estetycznej, dermatologii czy okulistyce. Na jakiej zasadzie działa, jak często go stosujemy i w jakich przypadkach można go używać w ortopedii ? O tym w poniższym artykule.Kilka słów o kwasie hialuronowym


Kwas hialuronowy to jedna z ważniejszych substancji odżywczych dla mazi stawowej oraz ludzkiej skóry. Jest substancją lepką i dzięki wstrzyknięciu jej bezpośrednio do stawu wytwarza swoistą warstwę odżywczo-ochronną dla chrząstki stawowej. Cząsteczki tego kwasu doskonale wiążą wodę i dlatego są idealnym źródłem dla bardzo słabo ukrwionej chrząstki szklistej w stawach.
Należy jednak pamiętać, że kwas hialuronowy nie odbudowuje chrząstki szklistej, a jedynie spowalnia proces jej starzenia. Dodatkowo w celu utrzymania jego działania zabieg powinno się powtarzać co 12 miesięcy.

Sprawdź jakie kroki możesz poczynić w leczeniu kolana 7 zasad w leczeniu kolana

Jaki kwas hialuronowy najlepszy?


Jeśli chodzi o kwas hialuronowy w tabletkach to ich zakup może okazać się zbędny, gdyż nie ma pewności, że trafi on akurat w miejsce bolesnego stawu, biodra czy barku. Natomiast wiskosuplementacja to jeden z najlepszych wyborów,  substancja trafia bezpośrednio do miejsca objętego bólem. Oprócz nieprzyjemnego odczucia w czasie samego wbicia igłą, nie obciąża żołądka i innych narządów (co może wywołać tabletka) i daje gwarancję działania. Już po pierwszej dawce pacjent może odczuwać różnicę, pełne jednak jej działanie zaczyna się dopiero po 2-3 tygodniach.
Jedne z popularniejszych na rynku są SynviscOne (jeden, skondensowany zastrzyk) oraz Biovisc Ortho Single (najwyższe stężenie 3%, pojedynczy zastrzyk).

 

>>Sprawdź: Szkolenia Kinetic Control <<


>>Sprawdź: Szkolenia FDM <<