Masaż Gua Sha to metoda leczenia, która natychmiastowo zmniejsza ból w miejscu działania oraz w miejscach oddalonych. 

 


Stosowana jest w leczeniu bólu i napięcia mięśni, jak również w celu poprawy krążenia krwi. Polecana w leczeniu chorób o podłożu internistycznym, ginekologicznym i pulmonologicznym. Stosowana regularnie pomaga w wielu dolegliwościach. Dowiedz się więcej kiedy możemy ją zastosować i na czym dokładnie polega?

Masaż Gua Sha ma terapeutyczny wpływ na krążenie krwi. Ta starożytna chińska technika poprawia cyrkulację krwi, odmładza skórę, uśmieża ból oraz poprawia jakość życia. Zabieg powinien być wykonywany przez osoby wprawione w tej sztuce, które doskonale wiedzą jak i które miejsca powinny być poddane terapii. Aby pacjent mógł poddać się tej metodzie leczenia powinien być określony jego aktualny stan kliniczny a osoba wykonująca zabieg powinna trzymać się ściśle określonych zasad higieny pracy, odpowiedniej dezynfekcji, stosowania jednorazowych rękawiczek.Na czym polega masaż Gua sha ?Masaż Gua Sha polega na rozcieraniu tkanek w jednym kierunku przy użyciu łagodnie zaostrzonego narzędzia oraz środka poślizgowego. Celem Gua sha jest rozbicie energii zwanej chi, która według wierzeń może być odpowiedzialna za stan zapalny w organizmie, który jest jedną z przyczyn przewlekłego bólu. Uważa się, że umiejętne pocieranie powierzchni skóry rozbija energię chi, zmniejszając stan zapalny i przyspiesza gojenie.
Doświadczony masażysta smaruje skórę oliwą i za pomocą specjalnej płytki do masażu wykonuje powtarzające się ruchy, przyciskając narzędziem do skóry i przesuwając się w dół. Dzięki natłuszczeniu skóry, ruchy są swobodne i wytwarza się tarcie, które daje ciepło. Rozgrzane ciało
zostaje uaktywnione do intensywnej pracy i samoregeneracji. Masaż stymuluje mechanizmy regeneracji, przynosi ulgę i rozluźnienie mięśni.Gua sha kiedy stosujemy ?

 

>>Sprawdź także: Szkolenia Kinetic Control <<

>>Sprawdź także: Szkolenia FDM <<

 Metoda często stosowana jest do walki z bólem, przy problemach z ruchomością, napięciach mięśniowych i bólach kręgosłupa, migrenach i wszelkiego rodzaju zwyrodnieniach. Ma znaczący wpływ na mikroperfuzję powierzchowną i daje znaczące pozytywne efekty w obszarze wykonania zabiegu. Wszystko dzięki uwalnianiu się tlenku azotu podczas zwiększonej perfuzji i rozszerzania naczyń krwionośnych, co ma wpływ na zwiększenie krążenia, redukcję podrażnień nerwów oraz zmniejszenie reakcji zapalnej.
Masaż Gua sha najczęściej wykonuje się na plecach, pośladkach, szyi, ramionach i nogach, ale delikatny masaż stosowany jest również na twarzy.
Czego nie wolno po masażu?Po masażu Gua Saha pacjent nie powinien od razu kąpać się, smarować maściami i kremami, przeciwskazane jest również intensywne opalanie, wizyty w basenie oraz na saunie aż do momentu zniknięcia siniaków po zabiegu.