Fizjoterapeuci muszą dokonać rejestracji jako podmiot leczniczy do końca listopada 2018 roku, jeśli tego nie uczynią mogą stracić prawo do wykonywania zawodu.

 

Sprawdź także: dofinansowane szkolenie dla fizjoterapeutów Kinetic ControlFizjoterapeuta, który zaczyna wykonywać swój zawód, włączając w to jednoosobową działalność gospodarczą musi zarejestrować się jako podmiot leczniczy w Krajowym Rejestrze Podmiotów Prowadzących Działalność Leczniczą. Jeśli rozpoczął on swoją działalność przed 31 maja 2016 roku zobowiązany jest do końca 30 listopada 2018 roku do rejestracji, w przeciwnym wypadku utraci on prawo do wykonywania zawodu. Z dniem 31 maja 2016 r. weszła w życie Ustawa z 25 września 2015 r. o wykonywaniu zawodu fizjoterapeuty. Fizjoterapeuta stał się ustawowo odrębnym, samodzielnym zawodem medycznym i otrzymał wiele obowiązków, z których powinien się wywiązać. Należy jednak pamiętać, że w przepisach nie ma zapisów, w których fizjoterapeuta ma uprawnienia takie same jak lekarz, lekarz dentysta czy pielęgniarka i położna. Z tego względu fizjoterapeuta zostaje wpisany do rejestru jako podmiot leczniczy ale na zasadach ogólnych. Obecnie nie ma szczególnych zapisów, w których określona byłaby rejestracja praktyki fizjoterapeutycznej prowadzonej indywidualnie czy grupowo.

Wnioskowanie o rejestrację jako podmiot leczniczy związane jest nie tylko z uiszczeniem opłaty ale również ze spełnieniem szeregu wymagań sanitarnych, przestrzennych i instalacyjnych.

 

Przydatne linki: https://www.termedia.pl/prawo/Fizjoterapeuci-musza-pilnowac-konca-listopada-Prawnicy-ostrzegaja-,29859.html